Strony

czwartek, 10 listopada 2022

11 listopada 1943 roku do liczącej 60 gospodarstw kolonii Świętocin w powiecie włodzimierskim na Wołyniu wtargnęła bojówka Ukraińców z UPA, która dokonała mordu na 23 Polakach.

 


11 listopada 1943 roku do liczącej 60 gospodarstw kolonii Świętocin w powiecie włodzimierskim na Wołyniu wtargnęła bojówka Ukraińców z UPA, która dokonała mordu na 23 Polakach. Tego samego dnia w innym rejonie Wołynia inna grupa ukraińskich szowinistów z UPA napadła na Kupiczów Czeski w powiecie kowalewskim, gdzie aresztowano czeski aktyw, a następnie próbowano zmusić Czechów do współpracy z UPA. Bandyci zagrozili w razie odmowy zabiciem 40 Czechów. Ukraińcy wycofali się wobec presji tłumu mieszkańców wsi, jednak już w nocy wokół Kupiczowa rozłożyły się oddziały upowskie czyniąc wrażenie przygotowań do napadu. W tej sytuacji Czesi wezwali na pomoc Polaków z pobliskich Zasmyk.

Boguś Historia Polski Dzień Po Dniu

#Barbarian #UkrainianBarbarian #ToMyjesteśmyPamięcią #PlomienBraterstwa #ПолумяБратерства

#NeverAgain #WeRememberTheFact #ПамятаємоПравду #Reparacje #UkrainianReparationsForPoland #Odszkodowania #CzasZapłatyZaRzeź !!! #Polishholokaust #WW2 #WorldWarTwo #Wołyń #Kresy #UkrainianMurdered #OUN #UPA #UA #Ludobójstwo #Genocidum #Genocide #GenocidumAtrox #UkrainianCrimes #UkrainskieZbrodnie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

#PolishHolokaust