Strony

wtorek, 29 listopada 2022

30 listopada 1939 r. Niemcy wypędzili ponad 1000 polskich rodzin z Inowrocławia. Takie praktyki były stałe podczas II wojny światowej. Niszczenie majątków, rabowanie mienia. Do dziś wiele rodzin w kolejnych pokoleniach nie podniosło się po tamtych stratach, reparacji nie ma!

 


30 listopada 1939 r. Niemcy wypędzili ponad 1000 polskich rodzin z Inowrocławia. Takie praktyki były stałe podczas II wojny światowej. Niszczenie majątków, rabowanie mienia.



Do dziś wiele rodzin w kolejnych pokoleniach nie podniosło się po tamtych stratach, reparacji nie ma! 



Dnia 25 listopada 1939 w Urzędzie Polityki Rasowej NSDAP powstał memoriał Erharda Wetzela i Günthera Hechta pt. „Traktowanie ludności byłych obszarów Polski z punktu widzenia polityki rasowej”, który poruszał kwestie wysiedleń oraz strategii okupantów w tym zakresie. Memoriał ten różnicował traktowanie ludności z podziałem na tereny wcielone do III Rzeszy oraz te, z których utworzyć miano Generalne Gubernatorstwo.

 W pierwszej kolejności miano wysiedlić z terenów wcielonych do Rzeszy – Pomorza, Śląska i Wielkopolski wszystkich Polaków i Żydów. Punkt drugi memoriału dotyczy w całości tej problematyki. Dokument szacował liczbę Polaków przeznaczonych do wysiedlenia z zaanektowanych terenów na 6 636 000. Pozostałą część Polaków wykazujących sympatie wobec okupantów oraz Kaszubów, Mazurów i Ślązaków, pogardliwie określonych jako Wasserpolen, szacował na około 1,2 mln i przeznaczał do tzw. procesu całkowitego zniemczenia.

#Polishholokaust #GermanDeathCamps #StratyWojenne #NiemieckieZbrodnie #DeutscheVerbrechen #GermanCrimes #WW2 #WorldWarTwo #ReparationsForPoland #MadeInGermany #ToMyjesteśmyPamięcią #EuropeanUnion #MadeInGermany #ToMyjesteśmyPamięcią #EuropeanUnion #Werhmacht #SS #derDeutschenKultur #Inowrocław 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

#PolishHolokaust